> e-Twinning

"A SMALL HEART CAN HOLD A LOT OF KINDNESS" WEB VIDEO

Autor: Ivana Lovrić, 25. 4. 2024.

Video sastanak u sklopu projekta

"A Small Heart Can Hold a Lot of Kindness"

U četvrtak, 16. travnja, održan je inspirativan i emotivan video sastanak u sklopu eTwinning projekta "A Small Heart Can Hold a Lot of Kindness". Ovaj poseban događaj okupio je 32 učitelja iz Hrvatske, Rumunjske, Latvije, Turske i Grčke, kako bismo podijelili iskustva i razgovarali o našim aktivnostima.

Sastanak je organizirala naša škola kao završni zajednički zadatak unutar projekta, budući je međusobna aktivna suradnja važan dio eTwinning projekata.

Više u nastavku!

I Galeriji: http://os-pavao-belas.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=168

Tema razgovora bila je evaluacija aktivnosti  koje su se provodile u okviru projekta, poput Dana prijateljstva, Dana osoba s invaliditetom, Međunarodnog dana volontera, Dana Braillevog pisma, Dana bolesnika, Dana crvenih nosova, Dana sindroma Down, Ljubičastog dana te Dana svjesnosti o autizmu. Naši učenici su s velikim entuzijazmom podijelili svoje dojmove i misli o tim aktivnostima, istaknuvši kako su ih ti događaji obogatili i potaknuli na razmišljanje o važnosti međusobnog razumijevanja i podrške. U učionici su uživo sudjelovali učenici 6.b, a online su se iz svojih domova priključili učenici 5.b te ostali sudionici iz partnerskih zemalja. Naši učenici su pokazali da već u petom razredu  znaju komunicirati o vrlo zahtjevnim temama čak i na engleskom jeziku. Za većinu djece sudionika ovaj video sat  je bio prva suradnja te  vrste te su izrazili želju za nastavkom suradnje.

Posebno emotivan trenutak bio je nastup najmlađih sudionika iz rumunjskog vrtića, koji su nam svojim pjevanjem i pozdravima na materinjem jeziku uljepšali jutro. Rekli su par riječi i  učenici s teškoćama iz grčke srednje škole, konkretno učenici iz spektra autizma, također i učenici s teškoćama iz Turske.. Pokazali smo i ovim zajedničkim video satom važnost inkluzije  jer su unutar svojih mogućnosti učenici svih škola i vrtića dali doprinos, rekli nešto, otpjevali nešto, većina na engleskom jeziku a neki i na materinskom jeziku.

Ponosni smo na  sudjelovanje naših učenika 5. i 6. razreda u projektu  čiji su sudionici bili i djeca s teškoćama u razvoju, jer se tako potiče empatija i razumijevanje među učenicima te promiče inkluzija kao temeljno načelo obrazovanja.

Ovaj video sastanak još je jedan korak naprijed u promicanju svijesti o potrebama najranjivijih skupina u društvu te u izgradnji boljeg i suosjećajnijeg okruženja za sve nas.

Autor: Ivana Lovrić, prof.