Autor: Tomislav Cerinski, 5. 9. 2017.

Poštovani roditelji!

Uvjeren sam kako vas je razočarala odluka o uskraćivanju mogućnosti svakodnevnog korištenja usluge ručka za ostale učenike naše škole.

Nažalost, moram konstatirati kako za to postoji opravdan i razumljiv razlog.

U Državnom pedagoškom standardu, dokumentu koji propisuje norme u našoj djelatnosti, postoje norme i u broju obroka kojima možemo opteretiti kuhare.

Gotovo svake godine tražim od Ministarstva odobrenje za još jednu osobu za rad u kuhinji, no zabrana otvaranja novih radnih mjesta u državnoj i javnoj upravi je još uvijek na snazi (još od odluke Vlade Republike Hrvatske kojom je predsjedala gospođa Jadranka Kosor). Početkom svake nastavne godine na sve škole stiže dopis o uputi za koja radna mjesta i pod kojim uvjetima je moguće "novo" zapošljavanje (odlazak u mirovinu i promjena broja učenika ili razrednih odjela).

Prošle godine su gore spomenute norme broja obroka zaposlenika u kuhinji bile daleko premašene što je utjecalo na kvalitetu obroka i usluge. Možda bi i nastavili nuditi ručak i ostalim učenicima kad ne bismo imali velik broj učenika u produženom boravku.

Uslugu ručaka ne mogu koristiti ni učitelji/profesori.

Izuzetno mi je žao zbog takve odluke, ali velik broj obroka i opterećenje zaposlenika u kuhinji rezultiralo je njihovim teškim zdravstvenim problemima. Ne želim ulaziti u detalje njihovih zdravstvenih kartona. Siguran sam kako ste primijetili da u kuhinji često radi kuhar/kuharica na zamjeni.

Što možemo ponuditi kao alternativu: za sve učenike topli obrok utorkom i četvrtkom – nešto „na žlicu“ (rižoto, varivo, gulaš, tijesto s preljevima)

Lijepo molim za razumijevanje.

I ove ću godine ponoviti zahtjev za zaposlenjem osobe na radnom mjestu kuhar/kuharica i logoped. Nadam se kako će se otvoriti mogućnosti da se trenutna situacija ne održi cijele godine i da ručak bude omogućen svim učenicima u toj potrebi.

Srdačan pozdrav!