Slobodne aktivnosti

Naziv aktivnosti Nositelji Cilj aktivnosti

Romana Kalamir i učenici 1. A razreda

razredna nastava

Gabrijela Kleščić i učenici 2. A razreda Interpretacija i dramatizacija književnih djela primjerena učeničkoj dobi. Poticanje samostalnog sudjelovanja u stvaranju novih predložaka koje će u suradnji s učiteljicom dramatizirati i pripremati za izvođenje na pozornici. Razvijanje  scenske aktivnosti, kreativnosti i mašte, usvajanje novog vokabulara, razvijanje vještine lijepog i izražajnog govorenja, vještine javnog izražavanja, osjećaja za glumu i scenskog pokreta.

LUTKARI

razredna nastava

Jasna Stiperski i učenici od 1. do 4. razreda Učenje oblika scenske interpretacije teksta i poticanje kreativnosti literarnim i likovnim izričajem

CIPELICE PLESALICE

razredna nastava

Maja Josipović i učenici 2. A razreda Razvijanje i njegovanje scenske aktivnosti, kreativnosti, plesnih pokreta i samostalnosti u javnom nastupu.

razredna nastava

Vlatka Bošnjaković i  učenici  1. B razreda Razvijanje kreativnog izražavanja i mišljenja u različitim područjima izražavanja (ples, ritam, literarno izražavanje, likovno izražavanje).

DRAMSKO-RECITATORSKA

(Engleski jezik)

Maja Pivalica i učenici 3. razreda Razvijanje kreativnog izražavanja i mišljenja u različitim područjima izražavanja (ples, ritam, literarno izražavanje, likovno izražavanje).

READING CIRCLES

predmetna nastava

Elena Žugec i učenici 6. - 8. razreda  Razvoj sve četiri jezične vještine - čitanje, pisanje, slušanje i govorenje. Reading Circles  dodatno motivira učenike da steknu naviku čitanja ali i samostalnog rada. To će se postići kroz korištenje materijala (pripovijetki i kratkih priča iz serije OUP Bookworms Club-Stories for Reading Circles ) koji je razumljiv i zanimljiv za obradu i kroz stvaranje okvira u kojem je prirodna komunikacija i rasprava na engleskom jeziku nešto realno i ostvarivo. Učenicima se unutar “kruga” dodjeljuju uloge, ali učitelj ne sudjeluje u raspravi, prvenstveno je promatrač, upravo zatoučenici razvijaju svoju samostalnost.

GRAĐANSKI ODGOJ

predmetna nastava

Dalia Kager, učenici od 5. - 8. razreda Odgoj i obrazovanje aktivnih građana i građanki, aktivnih subjekata, nositelja društvene promjene koji poznaju i razumiju društvenopolitičke procese, kritički ih promišljaju i nenasilno djeluju s ciljem smanjenja društvene nejednakosti i poticanja društvene uključivosti.
PJEVAČKI DVOGLASNI ZBOR
Saša Štimac i
učenici 4. do 8. razreda
Razvijanje glazbene kulture kod učenika, njegovanje sposobnosti izvođenja vokalnih izvedbi i izražajno pjevanje.

NOVINARSKA GRUPA

Ivanka Tomić, novinarska skupina učenika 6. i 8. razreda
Razvijanje vještine i sposobnosti pismenog izražavanja i poznavanje pravopisa, praćenje zbivanja u školi i školskoj sredini, izdavanje školskog lista, rad u foto-kino-video klubu
te razvijanje sposobnosti novinarskog izraza.

DRAMSKO SCENSKA SKUPINA

predmetna nastava

Željka Trajbar Cigić, dramsko-scenska skupina učenika od 5. do 8. razreda Razvijati sposobnosti usmenog izričaja , poticati interes za pisanu riječ, osobito poeziju; upoznavanje hrv. pjesništva za djecu i razvijanje samopouzdanja za ovladavanje prostorom te javnim nastupom.

AUF DEM WEG ZUM DSD

Tatjana Jurić i učenici 6. i 8. razreda

Priprema učenika za pisanu i usmenu provjeru na njemačkom jeziku, njemačku jezičnu diplomu "Auf dem Weg zum DSD- Niveaustufe A2".

ZADRUGA "PUŽEK BRDOVEČKI"

predmetna nastava

Darko Škoda i Marta Goričan i učenici od 5. do 8. razreda Stjecanje radno-tehničkog, ekološkog, gospodarskog, društvenog odgoja i obrazovanja uz razvoj vlastitih sposobnosti i korisno provođenje slobodnog vremena. Razumijevanje i očuvanje kulturne baštine našega kraja. Aktivnim stvaralačkim radom poticati i osposobljavati učenike za racionalno korištenje slobodnog vremena.

MATEMATIČARI

Goranka Dorotić,
skupina učenika mladih matematičara
Usvojiti matematička znanja nužna za bolje razumijevanje prirodnih zakonitosti,te razvijati sposobnost primjene metoda matematičkog mišljenja u životu suvremenog čovjeka.

MATEMATIKA U SVAKODNEVNOM ŽIVOTU

predmetna nastava

Ivana Dragojević i učenici od 5. do 8. razreda Popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture te omogućiti učenicima da na temelju usvojenih znanja i sposobnosti rješavaju netipične zadatke.

ŠKOLSKA LIGA

predmetna nastava

Ninoslav Čop i učenici od 5. do 8. razreda Razvijanje ljubavi prema sportu, stvaranje navika svakodnevnog vježbanja, razvoj i usavršavanje motoričkih i funkcionalnih sposobnosti.

PLANET ZEMLJA

predmetna nastava

Kristijan Žeželj i skupina učenika od 5. do 8. razreda Razvijanje prostornog mišljenja, razumijevanje interakcije prirodne osnove i ljudi, jačanje ekološke svijesti.

FILMSKA SKUPINA

predmetna nastava

Josip Kišić i učenici od 5. - 8. razreda Razvijanje i njegovanje ljubavi prema filmskoj umjetnosti, kreiranje i realizacija filmskog projekta (snimanje, obrada i montaža) te prezentacija uratka i objavljivanje.

MLADI KNJIŽNIČARI

školska knjižnica

Višnja Vujić i učenici od 5. do 8. razreda
Uređivanje školske knjižnice i promoviranje iste kao multimedijalnog centra škole; promocija novih naslova; obilježavanje važnih datuma; pomoć učenicima nižih razreda; upućivanje učenika za lakše pretraživanje potrebne građe;
posudba i zaduživanja knjiga.

ROBOTIKA

Tomislav Cerinski, Dalia Kager i učenici od 5. - 8. razreda

Približiti učenicima programiranje na zabavan način te njegovati vještinu rješavanja problema, logičkog mišljenja te kreativnosti.

MLADI TEHNIČARI

predmetna nastava

Terezija Šestak i učenici od 5. do 7. razreda Naučiti tehničko crtanje, naučiti ocrtavati na materijalu, znati izraditi tehničku tvorevinu.

MLADI ZNANSTVENICI

predmetna nastava

Marta Goričan i učenici 7. i 8. razreda Približiti učenicima kemiju kroz niz atraktivnih pokusa i posjeta različitim znanstvenim ustanovama.

> Nastava  > Slobodne aktivnosti