OŠ PAVAO BELAS, BRDOVEC  - ŠKOLSKA KNJIŽNICA

IZVADAK IZ PRAVILNIKA O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE

1. Knjižničnu građu imaju pravo koristiti : učenici, nastavnici i stručni suradnici, te ostali radnici škole.

2. Školska knjižnica svojim korisnicima izdaje članske iskaznice na početku školske godine.

3. Učenici su dužni čuvati članske iskaznice od gubitka, jer se knjižnična građa koristi i posuđuje samo uz predočenje članske iskaznice.

4. Knjižničnu građu korisnicima posuđuju samo knjižničari Škole u redovnom radnom vremenu školske knjižnice.

5. U prostoru čitaonice korisnici mogu koristiti svu knjižnu građu, osobito referentnu zbirku koja se ne posuđuje izvan knjižnice, časopise i AV građu po potrebi.

6. Izvan prostorija knjižnice učenici mogu posuditi :

-         odjednom 2 knjige na rok od 15 dana

-         odjednom 2 broja časopisa na rok od 5 dana

7. Nastavnici mogu posuditi više knjiga i priručnika tijekom školske godine, te časopise i AV građu za potrebe nastave.

8. Svako prekoračenje roka plaća se zakasninom od 0,50 Kn po danu i po knjizi.

9. Korisnici su dužni čuvati knjižničnu građu od svakog oštećenja i uništavanja (šaranja, potcrtavanja, trganja listova, prljanja, izrezivanja slika i trganja knjižnih omota).

10. Korisnik koji izgubi, ošteti ili uništi posuđenu knjižničnu građu, odgovoran je za nadoknadu štete. Za posuđenu knjižničnu građu odgovara uvijek onaj tko ju je posudio.

11. Oštećeni ili izgubljeni primjerak knjižnične građe korisnik je dužan nabaviti  i vratiti u školsku knjižnicu istovrsni primjerak kakav je posudio   ili knjižnici platiti u protuvrijednosti oštećenog ili izgubljenog primjerka građe.

12. Korisnici knjižnice dužni su javiti knjižničaru svoj odlazak iz Škole. Prije odlaska iz Škole dužni su vratiti svu posuđenu knjižničnu građu u    školsku  knjižnicu, nakon čega im se izdaje potvrda o nedugovanju u školskoj knjižnici.

13. Učenici mogu posuđivati knjižničnu građu tijekom čitave školske godine. Na kraju školske godine, prije ljetnih praznika, učenici se moraju   razdužiti u školskoj knjižnici sa svom posuđenom knjižničnom građom.

14. Pristup policama s knjižnom građom i časopisima je slobodan.

15. U knjižnici i čitaonici treba vladati red i mir. Korisnika koji narušava radnu atmosferu, knjižničar je dužan udaljiti iz prostora knjižnice i čitaonice, kako bi ostali korisnici mogli neometano koristiti usluge knjižnice.

MOLE SE KORISNICI DA POŠTUJU PRAVILA O RADU KNJIŽNICE I ČITAONICE !

KNJIŽNIČAR :                                                                    RAVNATELJ ŠKOLE :

Višnja Vujić, prof. i dipl. knjižničar                                    Andrej Peklić

> Knjižnica  > Dokumenti i propisi za knjižnicu  > Pravilnik o radu za korisnike knjižnice